Sólo cestování?

V dnešní době je cestování tak snadné. Letenky se dají sehnat za směšné částky. Musíte tomu však něco obětovat a pravidelně je hledat na internetu. Někteří lidé cestují v dnešní době sami. Možná vám to přijde šílené. Je to skvělá příležitost, jak poznat sám sebe.

Proč cestovat sám?

Mnoho lidí cestuje, aby poznali pořádně sami sebe, začali se mít víc rádi, stali se sebevědomějšími. Nemusíte se nikomu podřizovat, sestavíte si program podle sebe, budete chodit pouze na místa, která vás zajímají. Cestujete-li sami, jste otevřenější k tomu poznávat místní lidi, popřípadě i další turisty. Poznáte-li místní lidi, poznáte tak i jejich kulturu, zvyklosti a zjistíte o dané zemi mnohem více! Tím, že nebudete mluvit v zahraničí v češtině, zlepšíte se v cizím jazyce. Pravděpodobně v angličtině. My Češi máme většinou problém nebát se mluvit v cizím jazyce. Přitom na tom nejsme vůbec špatně.

Sedící slečna, město

Je cestovaní sám se sebou nebezpečné? Vyberete-li si bezpečnější země a nepojedete nikam do Afriky, myslím, si že určitě ano! V Evropě je spousta bezpečných států, můžete začít méně vzdálenými místy jako je Německo, Polsko, Maďarsko, Rakousko aj. Nebojte se ničeho. Vycházejte ze své komfortní zóny. Jak se říká: život začíná vyjitím z komfortní zóny! Pro extroverty to můžeme být těžší být někde sám.

Slečna, molo, moře

Extrovert přece miluje společnost. Ale jak už jsem psala výše, poznáte nové lidi, takže sami určitě nebudete. Introvertům naopak může vyhovovat, že jsou sami. Bude-li introvert někde déle sám, možná zjistí, že by rád poznal nové lidi. Vyjde tak ze své komfortní zóny a seznamování pro ně začne být přirozenější. Chápu, že cestování sólo není pro všechny, někteří se prostě bojí. V tom případě je určitě lepší vycestovat s někým.  Budete-li cestovat s někým, máte alespoň příležitost poznat pořádně toho daného člověka.