Spojení ready-made může spoustu lidí zmást. Toto použití je ale přesné. Ready-made firma je totiž předem vytvořená k dalšímu prodeji. Nemá žádnou obchodní minulost a byla stvořena jen a pouze pro účel prodeje. V Čechách zatím nejsou tak rozšířené. Zřejmě i proto, že se hodně podnikatelů obává potíží, které by mohly nastat. Proč jsou ale ve světě tak oblíbené?

business plan

Firma na klíč

Co je na této formě založení společnosti tak lákavé? Pro kupujícího především absence jakékoli nutnosti administrativy. Právě papírování je nejen nepříjemné, ale také zabere hodně času, úsilí a nepatří mezi oblíbené činnosti, které musíte podstoupit. Základem je ale samozřejmě obezřetnost a dobrá informovanost. Když narazíte na obchodníky, kteří nehrají fér, tak můžete snadno nalítnout.

 

Úspora času je skvělá, když přinese úspěch. Nejen, že si ušetříte starosti s papírováním jako takovým, ale nebudete muset ani tolik jednat s úřady. Ready-made společnost je totiž v okamžiku prodeje již zapsána do obchodního rejstříku. Jedná se tak o nejefektivnější způsob, jak začít s podnikáním. Na co si ale musíte dávat pozor?

muž s nálepkou na čele

Skrytá rizika

Právě to první, na co se musíte soustředit, je zápis do obchodního rejstříku. Pokud tam společnost není zapsaná, vůbec ji nekupujte. Dalším důležitým bodem jsou peníze. Základní kapitál by měl být řádně splacený a požadovat můžete také prohlášení od statutárního orgánu o bezdlužnosti, audit provedený nezávislým odborníkem a slib odškodnění v případě problémů.

 

A teď to, na co by si měl dát pozor každý, ať si pořizuje cokoli důležitého. Informujte se o lidech, se kterými jednáte. Známé firmy jsou samozřejmě spolehlivější. Nejen, že mají širokou zákaznickou základnu, ale také si nedovolí vás “podrazit“, protože by to uškodilo jejich budoucí práci. U renomované firmy si vždy zjistěte:

  • délku působení na trhu,
  • počet prodaných projektů,
  • šíře souvisejících služeb, např. nominální servis.