Mýt se nebo se sprchovat v ledové vodě není nic, co bychom dělali s radostí a bylo nám to příjemné. No popravdě i studenější voda v bazéně dělá mnoha lidem problém. Pokud jste už přemýšleli, že začnete svůj den studenější sprchou než obvykle, tak Vám to přinese hrozně moc výhod, o kterých si dnes povíme.tekoucí voda
Imunita
Je vědecky dokázáno, že díky prudkému ochlazení po ránu posílíte Vaši imunitu na plné čáře. V létě se Vám to asi tolik hodit nebude, ale na podzim a v zimě je to ideální, že? Snadněji se tak vyhnete rýmě, kašli, nachlazení, a dokonce i hemeroidům. Co se týče vnitřku Vašeho těla, tak studená voda zlepšuje průtok krve po celém těle a tím pádem dojde i k snížení krevního tlaku.
Probuzení
Toto nebude platit asi pro úplně každého z nás, ale i tato praktika Vám může pomoct nastartovat den jako nikdy jindy. Pro mnohé to bude lepší nakopnutí než šálek kávy. Přirozeně je pro Vás ledová voda šok, no ještě aby ne. Pokud trpíte tím, že se ráno jenom válíte, koukáte na televizi a nic neděláte, tak toto Vám také zaručeně pomůže lépe odstartovat produktivní den. Už nebudete rozespalí, ale plní života.
Vlasy a pleť
Pokud máte trápení s pletí a vlasy, tak tomu je dneska konec. Jestliže jste vyzkoušeli už všechny možné přípravky na akné a stále nic, tak toto Vám možná pomůže lépe. Díky této praktice si Vaše kůže bude udržovat dostatečné množství mazových zásob, které nevysušují pokožku a ani nadbytečné, které by ji zbytečně mastilo.sprchující se muž
Hnědý tuk
Jako poslední benefit si zmíníme aktivaci hnědého tuku. Málokdo ví, že v našem těle máme dva druhy tuku – bílý a hnědý. Ten bílý nemá asi nikdo rád, protože je viditelný, viz faldíky na břiše a jiných partiích. Ale ranní ledová sprška Vám pomůže již zmiňovaný hnědý tuk aktivovat a díky němu nastartujete své spalování – zvýšený výdej energie. Nezaručí Vám to úbytek váhy o dvacet kilo, ale podle jedné studie se Vám může povést shodit až 4 kila za rok touto cestou.