Medvědí česnek patří mezi vytrvalé rostliny. Je to velmi zdravá a lahodná bylinka, které začíná růst brzy na jaře, nejčastěji v lesích, kde je vlhko a to jak po celé Evropě, tak i v části Asie. Tato rostlina má nápaditou vůni, kořeněnou chuť a velmi léčivé účinky. Používá se často v kuchyni a také často při léčbě onemocnění. Nejvíce napomáhá k podpoře trávení nebo k tvorbě krve. Výhodou této bylinky je, že se dá najít ve volné přírodě nebo se dá vypěstovat jak na zahradě, tak i na balkoně.
Česnek medvědí má rád stinná či polostinná vlhká místa, které směřují na sever. Na zahradách by měl růst ve velké blízkosti listnatých stromů a keřů. Tuto bylinku bychom měli často zalévat. Pokud medvědí česnek chceme pěstovat na balkoně nebo na terase, měl by být umístěn na místo, kam nebude dosahovat přímý sluneční svit. Dále na pěstování na balkoně v květináči, použijeme kvalitní zahradní živnou půdu.
Jestliže bychom chtěli pěstovat medvědí česnek ze semínek, měl by se vysadit na podzim (září až listopad). Semínka se sázejí po více kusech cca 1 cm pod zevnějšek zeminy. Už na začátku jara, by měl začít klíčit.
Pokud chceme medvědí česnek pěstovat z cibulek, zasadíme cibulky na jaře a za pár týdnů můžeme začít sklízet. Kořínky u cibulek, než je začneme vysazovat, zastřihneme cca na 3 centimetry dlouhé. Pak je začneme sázet, do skupinek po 10 až 20 kusech a to necelé 3 centimetry pod zevnějšek zeminy. Nesmíme zapomenout na to, že bylinka potřebuje humusní a dostatečně vlhou a kyprou zeminu.
O medvědí česnek se staráme tak, že ho v dostatečné míře zaléváme. Zemina by neměla být hnojená ani bychom neměli rostlinu sázet do prohnojené půdy. Listy medvědího česneku se sklízí od března do května, kdy začíná rozkvétat. Když bylinka odkvete, listy zvadnou a stáhnou se do země, na jaře začne zas rostlinka znovu růst a kvést.