Věrnost
Pokud se dva lidé nedohodnou na volnosti, tak by mělo být jasné, že by si měli být věrní. Vztah, kde se partneři navzájem podvádějí, není vztahem. Pro každého znamená podvádění něco jiného. Někdo bere flirt jen jako zábavu. Jiný to považují již za podvádění. Na začátku by si tedy měli oba dva ujasnit, co je pro toho druhého již nepřípustné.
 diskuse ženy s mužem
Důvěra
Bez jisté důvěry vztah nemůže fungovat. Muž potřebuje své ženě věřit a ona by mu neměla dávat důvody, aby žárlil. Měla by mu dokazovat, že je jen jeho, že ostatní muži jsou tabu. Pokud by důvěra nefungovala a nebyla, tak by jí mohl neustále podezírat. Nevěřit tomu, co ona mu říká a vztah by stejně za malou chvilku nejspíše skončil.
 
Péče
Jelikož muži jsou rádi, když je o ně v jistém směru postaráno, tak stále chtějí, aby dva lidé o sebe pečovali navzájem. Nezájem o toho druhého nemá v partnerství co dělat. Pánové ocení, když jim žena vypere, uklidí a navaří jim něco dobrého k jídlu. Samozřejmě by neměli nechávat všechno na ní, ale mají rádi, když vědí, že se o ně takto někdo postará. Bez péče by se mohli vracet stále k matce domů, aby jim vyprala a navařila.
 africký pár
Aktivity
Společné aktivity jsou nedílnou součástí každého partnerství. Jestliže by každý věnoval svůj čas svým aktivitám, které nesdílí s tím druhým, mohli by tak časem být od sebe. Jestliže má kluk rád auta a jeho slečna také, mají společnou aktivitu a klukovi se to líbí. Oba dva chodí rádi do kina? Super! Další společná aktivita. Pokud by neměli nic společného, tak by se mohli nudit a brzy se rozejít.
 
Volnost
Oba dva by měli mít společné aktivity. Nemusí spolu však mít všechny hobby stejné. Pokud si on rád zajde do hospody s kamarády, měla by mu to ona tolerovat a třeba si zajít do baru s kamarádkami. Společnost jiných lidí je důležitá. Volnost by měla být nastavená tak, aby ten druhý neměl pocit, že je někým nebo něčím svazován.