Přestěhujete i akvárium? Stěhováci se při své práci setkávají i s různými kuriozitami, které byste ani možná nedokázali předpokládat či odhadnout. Představte si situaci, že máte stěhovací firmu, a najednou vám někdo zavolá, že by potřeboval přemístit obrovskou palmu ze zimní zahrady nebo zámeckého skleníku, která váží i s obřím květináčem půl tuny. Anebo se vám kdosi ozve s požadavkem přestěhovat akvárium o objemu dvou tisíc litrů, které váží také pár metráků. A věřte nebo ne, řada stěhovacích firem je připravena i na takovéto situace.

kartonové krabice

Stěhujete za každého počasí? Nepřízeň počasí nesmí být při stěhování v Numburce žádnou bariérou, samozřejmě pokud zrovna nejde o povodeň, tornádo nebo podobné jevy, ale déšť, husté sněžení, silný mráz ani letní tropy by neměly bránit úspěšnému přemístění vašich věcí v předem domluveném termínu.

krabice s klíčem

A co balicí materiál? Dnes není obtížné sehnat kartonové krabice nebo bublinkovou fólii v různých e-shopech, ale mnohé stěhovací firmy je mají k dispozici k propůjčení nebo k prodeji. Stačí se na to zeptat, domluvit se, někdy je balicí materiál součástí stěhovacích služeb zdarma. A co se týče balení věcí a vhodného balicího materiálu, nechte si poradit od profesionálů. Na balení nábytku a spotřebičů se hodí tenká flexi fólie a na balení většiny věcí do krabic bezpečně vystačíte s onou fólií s bublinkami.

Rozeberete nám nábytek? Nábytek, který se dá rozebrat, by se při stěhování rozebrat měl, šetří se tím jeho spojovací součásti a prodlužuje životnost. Pokud si na to netroufáte sami, a jsou situace, kdy to jednotlivec (amatér) z nejrůznějších důvodů nezvládne, stěhovací firmy dnes docela běžně tuto operaci vezmou na svá bedra včetně pojištění, které je obvykle v ceně. Týká se to i velkých nábytkových kompletů, jako jsou moderní kuchyně na míru nebo vestavby v různých výklencích atp.