Nejprve vyberte vhodné místo na vaší zahradě či dvorečku, to zbavte ostrých předmětů a co nejvíce srovnejte povrch do roviny. Odstraňte potencionálně nebezpečné předměty do větší vzdálenosti.
Pak už jen musíte vybrat vhodnou trampolínu. Doporučuji nešetřit, kvalita se vyplatí, jde o vaši bezpečnost a tady je nejdůležitější především kvalitní materiál. Jasnou volbou tedy budou ocelové konstrukce, žádný hliník.

Máte-li dostatek místa, ideální je trampolína s průměrem 350cm, velikost poskytující dostatek místa pro volný pohyb a nezabírající mnoho místa v okolním prostoru. Pamatujte, že kvalitní a bezpečná trampolína má speciální kryt na pružiny zesílený a polstrovaný.
Kvalitní trampolína s funkční skákací plochou má nosnost minimálně 150kg, takže i osoby s nadváhou si mohou zaskákat bez strachu, že se propadnou.

Zvyšte bezpečnost na maximum

Máte-li malé děti, určitě si zároveň pořiďte i ochrannou síť, která dosahuje výšky až 180cm a zabrání případným pádům na zem. Je vždy lepší, pokud kotvící tyče sítě sahají až k zemi. No, jelikož děti jsou akční a možná máte i pejsky, zainvestujte i do ochranné sítě pod trampolínu. Zamezíte tak možnosti dostat se pod skákací plochu, což zrovna bezpečné také není.
Od věci není ani pořízení žebříčku, který především menším uživatelům umožní se na plochu i z plochy bezpečně dostat. Seskakovat na zem se opravdu nedoporučuje.
Pro lepší pocit pak klidně pořiďte i speciální kotvící sadu, která pomůže nohy konstrukce bezpečně udržet na místě.

Benefity skákání vás možná překvapí

No a konečně proč si vlastně trampolínu pořídit? Možná vás to překvapí, ale v její prospěch hovoří následující:
·         Umožňuje pravidelný pohyb pro děti i dospělé na čerstvém vzduchu zábavnou formou
·         Pomáhá v nácviku soustředění
·         Umí bojovat a napomáhat při terapii poruch učení a hyperaktivity
·         Uvolňuje tělo a mysl, ale zároveň i posiluje svaly

Pohyb na trampolíně je bezpečný, pokud se člověk chová bezpečně. Nikdy nenechávejte děti o samotě a nikdy je nenechávejte skákat delší dobu v kuse, je nutné střídat akci a odpočinek. Naučte se bezpečně zastavit skákací plochu a nemusíte se ničeho bát.