Netflix je jednou z nejstarších a dalo by se říct i tou úplně první úspěšnou streamovací službou. V Česku nadále patří na trůn nesvrchovaného krále streamovacích služeb. A i když jeho místo na 1.místě v žebříčcích vypadá velmi růžově, na ne až tak vzdáleném obzoru se objevují první temná mračna. Pojďme se ale teď podívat na jeho výhody.

ruka s ovladačem

Skvěle řešené uživatelské prostředí

 

Mohli byste sice argumentovat, že na streamovací službě je nejdůležitější nabídka filmů a seriálů. To máte pravdu, ale podstatní je se v nich dobře orientovat a v hlavní nabídce se neztratit. A s tím se Netflix vypořádal naprosto bravurně. Uživatelské rozhraní je luxusní jak po designové stránce, tak i z ohledu zpracování technického. Vše je úhledně zarovnáno do řad, kterým vévodí nadpisy, díky nimž poznáte žánr nebo že se jedná o Vámi naposledy rozkoukaný díl seriálu. Orientace v aplikaci je řízena hlavním ovládacím panelem, kterým se dostanete do všech jejích zákoutí. Barvy jsou pak voleny velmi elegantně: černá, bílá a červená. A těmi se opravdu nedá nikdy nic zkazit. A to nemluvím o přehrávači, který je jednoduchý, přehledný a má i pár zajímavých vychytávek (např. přeskočení intra).

netflix na monitoru

Široký výběr

 

Zkrátka a jednoduše, vždycky máte na co koukat. Ať už je to nějaká ze starých klasik (např. Indiana Jones) anebo jedna z nejnovějších a nejznámějších produkcí Netflixu Stranger Things. Zásoby jsou prostě skoro nevyčerpatelné a Vy se určitě nudit nebudete.  A nejlepší je že nejznámější seriály si Netflix vytváří sám. Ať už se jedná o výše zmíněné Stranger Things nebo např. 13 Reasons why, Dark, Narcos a mnoho dalších. Zkrátka to jejich producenti umí a Vy tak budete neustále obklopeni novými příběhy, které Vás zcela pohltí.

 

Nově i české filmy

 

Chápu, že tato sekce sice nebude pro každého, ale kdo by si občas nechtěl zrelaxovat u filmu s Bolkem Polívkou nebo Vicou Kerekes. Nebo na Vánoce nemuset čekat až v televizi pustí Tři Bratry nebo Anděla Páně a jednoduše si je pustit kdy se Vám zachce. Filmy jsou samozřejmě v češtině ale pokud si chcete vylepšit svou angličtinu, můžete si k nim pustit i anglické titulky.

 

Nevýhody

 

Bohužel i u Netflixu se najde pár much. I když je nyní nabídka velmi obsáhlá, do budoucna mohou přijít výrazné škrty. Čím dál více společností si své filmy a seriály přetahuje na své platformy a v pozadí se odehrává boj o práva na vysílání. Vždyť jen za Přátele utratil Netflix 100 miliónů amerických dolarů. Problémy se pak vztahují i některých funkcí. Třeba stahování na účtu s více uživateli je téměř nemožná mise, hlavně kvůli počtu možných stahování. Do nedávna pak také sházeli české titulky, to se však s expanzí dalších společností na český trh zlepšilo.