Jste milovníkem zvířátek, tak jako já? Jestli jo, tak tento článek je pro vás jako dělaný. O čem byste mohli dnes číst? Co kdybychom probrali různá zvířátka a pak si přečetli něco o zastavení týrání zvířátek?  Super, tak jdeme na to. Máte nějaké zvířátko? Já mám kočičku. Po 5 letech zase a musím přiznat, že mi kočkovitá šelma doma hodně chyběla! Když mi bylo 12 let pořídili jsme si obyčejného černobílého kocourka.

kotě

Byl úžasný a hravý, ale pak jsem ho musela opustit, protože jsem šla do jiné rodiny do pěstounské péče. V té rodině už měli zvířátko, popravdě jsem si tam připadala jak v ZOO. A proč? Protože tam měli čivavu, opičku, rybičky, andulku, želvu a slepice v kurníku. Jak jsme se tam všichni vešli? Je to velký dům, který je dvougenerační, takže jsme tam nebydleli sami, nad námi bydlela sestřenice. Ta měla čivavu, želvu a my dole jsme měli andulku, rybičky a slepice byli venku na zahradě. Ano, vešli jsme se tam a bylo tam ještě hodně místa, ale čivava nesnesla kočkovitou šelmu. Když přišel čas dospělosti a odstěhování, tak jsem si po pár měsících pořídila malé koťátko jménem Rozárka. Popravdě musím přiznat, že to, co jsem věděla před pár lety s kocourkem jsem zapomněla. A teď svou paměť oživuji.

Hlavně jsem zapomněla, jak je život s kočičkou náročný, ale hlavně v jedné místnosti v garsonce. Večer je krásná párty, když vám skáče do obličeje, trhá vlasy a škrábe. Ano, zábava

čivava

A také je to finančně náročné očkování, stelivo, granule, pamlsky, hračky apod. Ale rozhodně jsem oddaná se postarat o to, aby se měla moc krásně. Jen mě někdy mrzí, že si nemůžu vzít všechny kočičky co jsou v útulku a dát jím lásku, tak jako dávám Rozárce.

A proč lidé týrají a pořizují si zvířátka, které po štědrém dni pak vyhazují? Proč? Proč? Také se ptám jako vy. Bohužel jsem ani já na to nepřišla a ani nevím, jak proti tomu bojovat. Ale vím, že po internetu kolovala petice proti týrání zvířátek a dost lidí se zúčastnilo. A jsem za to ráda, že to naším spoluobčanům není jedno.