Je spousta lidí, kteří k relaxaci potřebují absolutní klid. To znamená asi tolik, že se naprosto vypnou a vůbec nic nevnímají. Ale to neumí úplně každý. Možná jen mniši někde vysoko v horách bájného Tibetu. U nás se relaxuje drobátko jinak. Většinou s tichou hudbou, pokud možno meditační a s šálkem kávy, nebo čaje. Co je zdravější nebudeme rozebírat, protože bychom tím zabili spoustu místa a článek se má věnovat čaji jako takovému.

zelený čaj

Maně se pamatuji na čaj nejhorší, který se pil v největší nouzi a dodnes nevím, proč se tomu říkalo čaj. Také se tomu ovšem říkalo „magorág“, což bylo rozhodně výstižnější. Ani se nepřejte vědět co v tom všechno bylo, ale mohu říci, že na bolesti břicha to byl speciál.

Dobrý čaj lze sehnat jedině u ověřených prodejců, kterých není zase tak mnoho. Proto je šikovné si je ověřit třeba na internetu. Proč? Inu, protože se hodně švindluje, stejně jako ve všech oborech bohužel i zde. A pokud si prodejce prověříte, pak můžete směle nakupovat. Jaký čaj je na vaření nejlepší?

čajové zátiší

Žádný. Čaj se nevaří, ale spařuje. Pokud někdo čaj skutečně doslova vaří, dělá z něj břečku. Takže by otázka měla znít který čaj je ke spaření nejlepší. Odpověď by byla opět nejspíš nějaká negativní, protože každý člověk má jiné chutě, každý má rád jinou vůni. Nelze paušalizovat, že zrovna ten a ten čaj je nejlepší na světě. Začátečníkovi radím vždy jednu věc. Kup více druhů a experimentuj. Sám poznáš, co tvému tělu nejlépe vyhovuje, a to si kupuj. Ale občas zkoušej nové věci.

Všeobecně se dá říci, že lze vyzkoušet některý ze zelených čajů. Ty mají své aroma, jen těžko zaměnitelné a chuťově jsou excelentní. Zelené čaje čisté jako lesní studánka potěší svou chutí na patře, ale umí podráždit i kořen jazyka, což je u čajů této třídy takové malé specifikum. Pokud nevěříte, klikněte na odkaz a ochutnejte.