Zdá se vám, že už trochu na jistých partiích přetékáte? V tom případě si změřte, jestli náhodou nejste už obézní. Můžete to pak hned začít řešit.

Zbavte se své nadváhy

Nadváha není v našich zeměpisných šířkách u dospělých lidí ničím ojedinělým, právě naopak. Díky sedavému způsobu života a špatném stravovacím návykům stále přibývá lidí, jimž se nadváha pomalu ale jistě změnila na obezitu. Pokud je nadváha nepříjemná, je obezita už docela problém. S ní se totiž pojí cela řada nemocí, které vás mohou negativním způsobem ovlivňovat d konce vašeho života. Je lepší se tedy vyvarovat sladkému, tučnému a sportovat, než nechat věci běžet samospádem a pak se jednoho krásného dne probudit a uvědomit si, že za léta nastřádané kilogramy musí dolů.

Hubněte efektivněji

Ne vždy však vaše podezření na nadváhu, případně obezitu musí být zákonitě správné. To si nejlépe ověříte u vašeho obvodního lékaře, případně u dietologa, která provede všechna potřebná měření. Nechcete-li z časových či jiných důvodů zbytečně vyhledávat lékaře, můžete si zjistit na specializovaných webových stránkách, jak na tom po stránce hmotnosti jste. Kalkulačka BMI Bmikalkulacka sice nemusí být nejpřesnější, ale naměřené hodnoty se určitě budou hodně blížit vašemu reálnému stavu.

Nadváhu řešte

Jednoduše řečeno, když vám vyjde, že máte nadváhu, měli byste se alespoň trochu zamyslet. Zhubnout o pár kilo není zase tak složité a nestojí to ani příliš úsilí. V případě, že vám vyjde v rámci BMI indexu obezita, nemusíte ani chodit nikam za specialistou. Je jasné, že máte více kilogramů, než vaše tělo může unést a je dobré je shodit dříve, než se do vás pustí civilizační choroby. Ideálním způsobem, jak to řešit, je samozřejmě změna jídelníčku. Zařaďte do něj více ovoce a zeleniny, vynechejte naopak tučné potraviny a samozřejmě i sladké věci.

Vážení

Shazování přebytečných kilogramů vám půjde ještě o dva řády lépe, když se začnete adekvátně hýbat. Adekvátně neznamená sportovat jako profesionál, ale měli byste zvolit pohybové aktivity přiměřené vašemu zdravotnímu stavu a věku.