V životě mohou nastat takové situace, ze kterých vůbec nevíme, jak se prostě dostat ven. Takové situace jsou opravdu někdy velmi náročné, protože náročné situace je i také náročné řešit. Protože opravdu, když se někdy zamyslíme nad tím, jak v životě jsou, tak náročné situace, tak opravdu nikdy nevíme, jak z toho ven. Ty situace nás velmi ubíjí, velice nás namáhají a jsme z toho velmi psychicky vyčerpaní. Proto je potřeba se vždycky zamyslet nad tím, jaké máme výhody. Jaké máme skutečnosti, které nás třeba mohou poskytnout a postihnout, protože opravdu je to velmi pro nás důležité, a hlavně je potřeba, abychom se my měli dobře.

Peníze

Protože když se budeme stresovat, nervovat, tak to není dobré. Ani na naši psychiku, samozřejmě v životě. Musíme najít vhodná řešení, která jsou výhodná, která jsou nevýhodná, protože opravdu musíme spočítat víc výhodných věcí než těch nevýhodných. Ty nevýhodné věci vůbec za nic nestojí a ty výhodné jsou pro nás velmi výhodné, takže popravdě vždycky musíme opravdu najít řešení, která jsou výhodná. Jakmile najdeme výhodná řešení, můžeme postupovat dále, protože další věci pro nás můžou být opět výhodné nebo nevýhodné, o tom prostě život je. Život nás učí a život nás učí zažít i ty nevýhodné věci.

Peníze

Proto samozřejmě se musíme vždycky zamyslet a rozmyslet, kterou cestou prostě půjdeme, protože pokud si v životě vybereme tu špatnou cestu, tak z ní se jen tak nedostaneme. Jak se říká: Ne každý si půjčuje správně Hypoteka-bez-registru, protože někdy se může stát, že když si půjčíte, tak najednou už nemáte z čeho splácet. A berete si další půjčku. A to je špatně. Vždycky je potřeba si vzít půjčku takovou, kterou jsme schopni splácet, aniž bychom si vzali další. Pokud jich máte několik, tak rozhodně musíme vzít půjčku takovou, která bude vyšší než to, co máme, a opravdu abychom spláceli tu jednu částku, protože tím vznikne velká výhoda, a taková výhoda je pro náš život prostě velmi potřebná.