Díky bazénovému čerpadlu můžeme mít vodu nádherně čistou po celou sezónu, a proto se přímo vrhneme na jeho výběr. V případě poruchy není problém s opravou.

Bazénová čerpadla

Podle čeho vybírat

Bazénové čerpadlo je velice důležitým zařízením, protože s pomocí filtrace díky němu máme průhlednou vodu bez žádných nečistot. Celé to funguje tak, že čerpadlo vodu neustále žene celou soustavou, ve které je umístěna i filtrace, jenž zachytí všechny nečistoty a co do vody rozhodně nepatří. Při výběru je nutné zvolit akorát silné čerpadlo, aby nebyl problém s filtrací několikrát za den. Výkon lehce odvodíte podle objemu Vašeho bazénu, s čímž Vám určitě pomůže prodejce bazénových čerpadel. Samotný výkon ovlivňuje i délka potrubí. Před koupí také zjistěte, jaký typ chemie používáte, protože je potřeba tomu výběr čerpadla přizpůsobit.

zábava v bazénu

Jinak hrozí třeba poškození lopatek a bez nich čerpání fungovat nebude. Aby Vám dlouho takové zařízení vydrželo, tam rozhodně motorovou část nechte mimo vodu. Pokud v bazénu není voda, tak čerpadlo okamžitě vypněte, protože provozem naprázdno riskujete nenávratné poškození.

Servis

Každé zařízenu se může jednou pokazit, protože přeci není nic na věky. Ovšem staré čerpadlo rozhodně nevyhazujte, protože možná ještě půjde opravit, což Vám ušetří spoustu financí za nové. Sami raději zařízení nerozdělávejte, protože byste ho mohli snadno poškodit ještě více. U opravy bazénových čerpadel máte totiž jistotu, že oprava proběhne odborně a zařízení bude čerpat vodu zase jako nové.

bazénové čerpadlo

Nejprve zkušení zaměstnanci diagnostikují stav, aby věděli, jak na to zařízenu opravdu je a jestli půjde ještě opravit. Není výjimkou ani zkouška těsnosti, jenž toho může spoustu odhalit. A potom přichází na řadu samotná oprava, při které bude nutné vyměnit určité součástky a čerpadlo dát zase celé do pořádku. Jestliže si budete kupovat nový výrobek, tak Vám ho tato firma může i zapojit, což ušetří spoustu námahy. Zároveň se postará i o servis v době záruky i po záruce. Jednou za čas není na škodu nechat všechny instalatérské části zkontrolovat a pročistit.