Nákup nového automobilu je samozřejmě finančně náročný, i proto je mnohdy lepší přemýšlet o ojetém vozu. Jak ho ale vybrat? Na jaké otázky si odpovědět? 

Chcete koupit ojetý vůz? Na tyhle otázky si odpovězte a pak teprve vybírejte! 

Automobil dnes k životu potřebuje téměř každý, je mnohem pohodlnější mít vlastní vůz a s ním si zajet kamkoliv. Ovšem nákup vozidla sebou nese spousty nezodpovězených otázek. Samozřejmě, že nový vůz stojí mnohem více, než vůz ojetý, a právě na finanční možnosti je třeba hledět v první řadě. Koupí ojetého vozu si můžete dopřát konečně vlastní automobil, ovšem je třeba počítat i s tím, že nákupem vozidla to teprve začíná. Jak vybírat, abyste pak nebyli nemile překvapeni? Co by mělo o výběru rozhodovat? 

staré auto

Co by mělo auto zvládnout? 

Je velký rozdíl v tom, zda chcete automobil jen na občasné dojíždění na nákupy či do práce nebo ho potřebujete využívat denně i na delší trasy. Některé rodiny mají i více automobilů, jedno může být využíváno více, druhé zase méně, pak tedy není moc důležité to, jak je auto ojeté či v jakém je stavu. Ovšem pokud kupujete ojeté auto, o kterém víte, že ho budete potřebovat denně nejen pro cesty do práce nebo na odvezení dětí do školy, je třeba se zamyslet více. Ojeté auto je investicí a je třeba si uvědomit, že investovat do něj budete muset i poté, co ho koupíte. Každé auto potřebuje údržbu, někdy je třeba shánět nové autodíly, jinak vůz nejede, jak má nebo vůbec neprojde technickou kontrolou. Šetřit na autě již při jeho pořizování se tedy ne vždycky může vyplatit. 

interiér vozidla

Každý dle svých možností 

Určitě si ale každý může dovolit pořídit jen takové auto, na které má finanční prostředky. Ušetřit se v tomto případě dá i tak, že si auto koupíte přímo od majitele a nepůjdete do prodejny, v takovém případě byste ale o autech měli mít nějaké znalosti. Majitelé vozidel se často snaží svůj prodat za každou cenu a spoustu věcí zatají, kdežto v prodejnách s ojetými vozy byste takhle naletět neměli. Když už si auto vyberete, zkuste si orientačně spočítat i to, kolik do něj budete muset i v budoucnu investovat. 

Každé ojeté auto potřebuje častější údržbu, tak na to nezapomínejte. A některé náhradní díly nejsou tak snadno k dostání.