Možná neexistuje člověk, který by neznal skutečný rozdíl mezi domovem a obydlím. Je to dost prosté vysvětlit tyto dva tak rozdílné pojmy.

·         Určitě budete souhlasit s tvrzením, že bydliště je místo, kam nám chodí korespondence, a zároveň adresa, kterou  máme uvedenou v občanském průkazu.
dřevěná dekorace domova

·         A domov je místo, kde za všech okolností najdeme útočiště a kam se rádi a vždy vracíme odkudkoliv.  

Ale věřte, nebo ne, občas nám dává zabrat učinit z místa bydliště domov.

Vzájemné vztahy jsou základem. I když budete mít nejmoderněji zařízený byt podle posledních designových trendů, nikdy ze svého bytu nedokážete učinit své útočiště, pokud vztahy mezi obyvateli nebudou vlídné, vstřícné, tolerantní. Můžete mít jakkoliv naklizeno, že by se dalo jíst z podlahy v jakoukoliv denní, či noční hodinu, nikdy se byt nestane láskyplným domovem, pokud se v něm nebudete cítit spokojeně, uvolněně. Kde chybí láska, tam je nevlídno, i kdybyste drhli podlahy kartáčkem na zuby!

Vybavení bytu. Víte, že podle zařízení bytu můžete poznat člověka téměř na první pohled? Minimalistický styl znamená poměrně chudý citový život. Styl, který upřednostňuje vystavené vzpomínky z dovolených, nebo kresbičky od vnoučat, je naopak charakteristický pro člověka citově bohatého. Právě proto se v některých bytech necítíte příliš příjemně. Buď Vám překáží minimum věcí, na které byste se mohli zadívat, nebo na Vás působí vystavené věci, jako zbytečné harampádí, které jen chytá prach a Vám způsobuje chaos v mysli. Možná, že vyrovnanost bude někde uprostřed.
ruce jako ochrana domu

Takže, co je vlastně ten domov?

Jestliže se ve svém bytě cítíte spokojeně, jste obklopeni věcmi, které Vás těší a které jsou vlastně výrazem Vaší osobnosti, potom je to domov. Jestli Vám nic nepřekáží, nebo Vás nerozčiluje pohled na některé věci, které máte kolem sebe, potom jste doma. A vůbec nevadí, že na stole jsou právě teď nějaké drobky. Nebo se na zemi povaluje polštářek ze sedačky. Váš domov není předváděcí molo. Je to Váš prostor, do kterého si můžete vpustit, koho chcete Vy!