Někdy je těžké najít pořádného sparing partnera, pokud nikdo v obci nebo ve vaší části města neholduje tomuto sportu. Šachy jsou součástí našeho života snad už po několik století, chytrá a strategická hra myslí se v nějaké formě usadila snad ve všech světadílech, ať už je to Go, Shogi nebo cokoliv jiného. Šachy jsou typické pro západní kulturu. Někdy je, jak je výše řečeno, vůbec těžké někoho sehnat.
šachová hra
Přeci jen, hrát šachy proti sobě jde, ale je to podstatná nuda, když víte, co udělá druhá strana – protože vy jste druhá strana. Proto byste měli možná zkusit zahřát počítač a zahrát si šachy online. Není to nic těžkého, najdete si internetovou stránku, která se jmenuje šachy nebo šachy online nebo cokoliv, co má tyto dvě slova v nějakém pořadí u sebe a jste tam.
šachové figurky
Pravděpodobně bude server vytvářet místnosti po dvou hráčích, které náhodně vybere a „přiřadí“. Můžete se tak dostat do hry s člověkem, který právě teď sedí někde v Itálii nebo třeba i v Japonsku a můžete si klidně povídat i s lidmi z jiných kontinentů! Šachy jsou skvělá zábava na večery, a byť se občas člověk naštve, to je jenom dobře, protože to je zdravý hněv.
muž a šachy

Chess international

Někdy je nutné se nějak zabavit. Neustále luštit křížovky také nemusí člověka bavit a někdy si prostě chce potrápit mysl u něčeho jiného než je televizní zábava. Počítač sice není tak úplně náhrada za reálný kontakt s lidmi, může vás ale překvapivě sblížit s lidmi. Existuje spousta příběhů lidí, kteří se se svými nynějšími přáteli potkali právě přes ty nejméně očekávané možnosti – například jako je třeba šachová hra na internetu.
Jestli si myslíte, že jsou tam jiná pravidla nebo že to nebudete umět, tak se vůbec nemusíte bát. Všechno je vysvětleno a naučit se na počítači může být také sranda. Všechno to chce jenom trochu snahy a klidu.