Pokud si kupujete mobilní telefon, pak jedním z velmi doporučovaných příslušenství jsou nejrůznější obaly a kryty. Jedná se rozhodně o velmi šikovného pomocníka, který váš telefon ochrání nejen před škrábanci, ale také před rozbitím.

Aby však svou funkci mohl plně zastat, je potřeba vybrat ten správný. Pokud kupujete například kryt na Xiaomi Redmi 6, pak je zde několik faktorů, které je třeba ještě před nákupem zvážit.

mobil1

Tím pro většinu lidí asi nejpodstatnějším je vzhled. Ten by však neměl hrát až takovou roli, neboť hlavní funkce by měla být funkcí ochrannou. To, že v něm váš telefon vypadá dobře, neznamená, že je také dobře chráněn.

A jak tedy vybírat? Nejprve je potřeba si ujasnit, jak moc bude zatížen. Jste typ, co hodně cestuje a všechno fotí? Nebo člověk, který má mobil stále v ruce? Nebo jej používáte prakticky jen při volání a celý den vám zůstává v tašce?

mobil2

Dále je nutné zvážit, jakému riziku je přístroj vystaven. Věnujete se sportům jako je lezení po skalách či plavání, kde by se vám mohl snadno poškodit? Nebo jezdíte jen do práce či do školy a domů, s občasnými výjezdy na nákup, do restaurace či kina?

Tohle vše totiž rozhoduje o tom, jaký typ byste si měli pořídit. Existuje jich totiž poměrně velké množství. Ty základní poskytují běžnou ochranu například při pádu, takže pokud vám vypadne z ruky, nerozletí se zadní část, baterka i zbytek telefonu na všechny strany.

Někdy však potřebujete větší ochranu. Můžete koupit i takový, který vám poskytne i protekci displeje. To se hodí, pokud nemáte zámek a nosíte jej například v kabelce. Je to velmi snadná cesta, jak zabránit náhodnému vytočení čísla.

Jak je vidět, je toho poměrně dost, co je třeba zvážit. A to jsme ještě nezmínili speciální pouzdra, jako jsou například voděodolná. Výběr je skutečně široký a je jen na vás, jak si vyberete.