V období, kdy je trh na celém světě přehlcen věcmi, přišla tato pětatřicetiletá žena původem z Japonska, s myšlenkou, že méně, je více a postupně ji začala prosazovat.  Zbavovat se starých a nepotřebných věcí. Obklopovat se pouze věcmi, které máte rádi, a dělají vám radost. Když si uklidíte v bytě, uklidíte si i v hlavě a budete se celkově cítit lépe a svobodněji.

Z vizionářky, milionářka

Zázračný úklid

 Konmari byla zapálená do úklidu a své vize, napsala knihu v česku přeloženou jako Zázračný úklid, která měla takový ohlas, že odstartovala její dnes již zářivou kariéru. Není sice zatím miliardářka, ale její jmění se nyní odhaduje na 8 milionů dolarů.

Tyto peníze ovšem nevydělala pouze na této knize, která byla přeložena již do třiceti jazyků. Svůj nápad dále rozvíjela.  V psaní knih pokračuje i nadále, začala prodávat organizéry a jiné vychytávky  do bytu. Točí motivační videa. Rozjela osobní poradenství, ale protože se nemůže rozkrájet a její služby vyhledává již velmi velké množství lidí, utvořila síť licencovaných, jí osobně školených poradců. Díky tomu, v dnešní době již prakticky není možné objednat si, na osobní poradenství právě Marii Kondo.

Netflix

Jeden z velkých průlomů v její kariéře přišel s nabídkou od společnosti Netflix.  Dostala prostor vytvořit svou vlastní reality show. A jak jinak, i toto se dočkalo velkého ohlasu mezi diváky. Bylo to znamení, že svět ji začal brát vážně. Nemá totiž jen zastánce. Na You Tube a jiných streamovacích stránkách můžete shlédnout i spoustu parodií na tuto nápaditou ženu. Nic si z toho však nedělá. Každá reklama, je přece pořád reklama a přináší ji tolik potřebnou sledovanost.
Úklid, dobrá volba

Závěrem

Marie Kondo, zastánkyně Japonského minimalismu, zázračná žena, která dokáže vychovávat dvě děti a u toho budovat milionovou společnost. Ať už s ní souhlasíte, nebo ne, je inspirací pro mnoho žen na celém světě.