Mít bazén je skutečně velká výhoda, protože se můžeme pohodlně koupat v soukromí. Avšak musíme dbát na jeho správné čištění, aby voda byla hezky čistá.

Mechanické čištění bazénu

Nesmíme jej podcenit

Koupání má ráda spousta lidí, a proto se nám může vyplatit zakoupit si svůj vlastní bazén, ve kterém si budeme moci užívat přes krásné letní období. Zároveň sem můžeme pozvat i své přátele a společně příjemně trávit čas. Už při nákupu však pamatujte na to, že se o bazén musíme starat, aby nám dobře sloužil. Kromě zazimování a podobných úkonů se musíme stále starat o čistotu bazénové vody, aby nebyla zakalená a plná sinic, protože stojatá voda je dost náchylnější.

bazénová voda

Čištění můžeme rozdělit na chemické a mechanické. U chemického bychom měli začít úpravou pH a následně chlórem, který zajistí dezinfekci vody. Druhou částí je čištění mechanické, kde značnou roli hraje filtrace. Písková filtrace nám zajistí skutečně dobrou účinnost a filtrování i malých částeček. Nepořádek velkých rozměrů na hladině jako jsou mouchy a listí můžeme vylovit za pomoci síťky, která by nám ve výbavě neměla chybět, přičemž není nijak drahá.

Bazénové vysavače

Nečistoty nejsou pouze na vodě, ale také se nám zachycují na stěnách a dně bazénu, kde si s nimi filtrace neporadí, a proto to musíme vyřešit jinak. Utřít tento nepořádek není vůbec vhodné, protože bychom jej rozvířili do vody. Proto je mnohem lepší využít bazénového vysavače, který nepořádek hezky zachytí. Nejlevnější variantou je vysavač ruční, kdy jej napojíme na filtraci a můžeme začít vysávat. Další variantou je poloautomatický, který se sice napojuje na filtraci, ovšem už je mnohem více samostatný. Na vrcholu těchto zařízení stojí automatický bazénový vysavač Chlorito, který je už zcela samostatný, takže jej dáme na stěnu bazénu, spustíme a nemusíme nic řešit, protože on si postupně jezdí po stěnách.

potápění v bazénu

Musíme však pamatovat na to, že takové zařízení stojí mnohem více než ruční vysavače, ale zase nám ušetří dost času, takže je na Vás, jaký typ si vyberete a budete jej používat.