K takovému koupání však patří i další starosti. Mezi ty hlavní patří vše kolem vody, což je naprosto pochopitelné.

Jistě znáte situaci, kde se každý s každým pře, jaká je voda. Všichni tím myslí teplotu, a to bývá často jablkem sváru. Jeden tvrdí, že je příliš teplá a ten druhý zase, že je příliš studená. A ten, kdo to má rozsoudit řekne, že je akorát. A babo raď.

Nuže, baba nám radit nebude, to by moc nepomohlo. Lepší bude celý problém teploty vody řešit na odborné úrovni. A tím bude bezesporu ukazatel teploty vody, tedy nějaký teploměr do bazénu.
Těchto pomůcek je vícero druhů, od těch nejobyčejnějších až po ty speciální. Ty ovšem do obyčejného bazénu zřejmě nepoužijete.

okraj bazénu

Takový teploměr má plnit základní funkci, a to jest toliko změřit teplotu vody. Na jiná měření použijeme něco jiného.

Nuže i těch tak zvaně obyčejných teploměrů je spousta druhů a můžou se lišit v mnoha ohledech. Základní je třeba v tom, zda je přístroj upevněn k bazénu samotnému, nebo volně pluje po hladině. Ten druhý má tu výhodu, že jej lze po téže hladině všelijak prohánět. Nebojte se toho, většinou vždy bývá chráněn tak, že se nemůže nic stát. Teploměr se tím ani nerozbije a ani nepřestane být funkční. Jen si s ním třeba děti užijí více legrace.

teploměr

Pokud chcete přesnější údaje o teplotě vody, volte přesnější aparát, pokud vám stačí jen základní informace, není třeba si nákup prodražovat.

Koupě teploměru do bazénu je běžnou a rutinní záležitostí a nemusíte se obávat, že vás zruinuje natolik, že byste šli o žebrácké holi. Skutečně to stojí jen pár korun a proti investici například do filtrace je to jen haléřová položka. A pokud si nevíte rady, volejte nebo pište a prodavači vám rádi a ochotně poskytnou jakékoli další informace. Takže již nezbývá než vám popřát příjemnou koupel beze sporů o teplotě vody v bazénu.