Také patříte k lidem, co zvažují jedno z nejožehavějších životních témat – bydlení? Mít střechu nad hlavou je základní předpoklad šťastného života, a to si uvědomují i bezdomovci, kteří se v chladných měsících roku nebo v nevlídném deštivém počasí uchylují kamkoli, kde na ně neprší, a kde by přežili bez úhony. Možná se vám zdá toto přirovnání absurdní, ale kromě stravy, dostatku pitné vody, teplého oblečení a obuvi a je právě nejdůležitější mít kde přespat a regenerovat síly a buněčnou strukturu organismu.

obývací poko

Přespávat se dá mnoha způsoby, a jestliže si odmyslíme ta krajní řešení, zbývají pouze dvě – bydlení nájemní a bydlení ve vlastním objektu.

Být nájemníkem má svá plus, především vás nezajímá technický stav budovy a její vybavení, pouze jste smluvně vázáni na její šetrné využívání, ale něco za něco. Není to zrovna nejlevnější. Stačí vzít do ruky kalkulačku a propočítat, kolik na nájemném vyhodíte ze své kapsy třeba za rok nebo ještě lépe za deset let. Po deseti letech vám vyprší nájemní smlouva a vytvoříte nový nájemní vztah, a tak to půjde zas ve starých kolejích.

bydlení v mobilním domě

Po deseti, patnácti letech v pronajatém bytě, může vámi uhrazené nájemné přesahovat i dva miliony korun, ale co je podstatné – zestárli jste a stále nemáte k dispozici vlastní bydlení. Nic, kde byste mohli rozhodnout sami o jeho koncepci, stavebních úpravách, ale hlavně stále jste v roli nájemníka, a stále budete platit někomu do kapsy stejnou, nebo zvyšující se částku. A nechceme pomýšlet na to, zda budete schopni ve stáří „utáhnout“ tento způsob bydlení.

Mobilní dřevostavby jsou jedním ze způsobů zajištění vlastního bydlení. Lze je umístit i na rekreační pozemek a snížit náklady na minimum díky energeticky úspornému řešení a možnosti využití vlastní studny, fotovoltaiky a solárních kolektorů pro ohřev vody, a mimo jiné i krbovým kamnům pro vytápění dřevem. Co je ovšem podstatné, získáte vlastní nezávislost a budete sami rozhodovat o svém životě z hlediska zajištění bydlení. A pokud si pořizujete mobilní dřevostavbu na úvěr, po jeho zaplacení se vás již nebude týkat to, co každý měsíc nájemníka v pronajatém bytě.