Své záliby měli lidé vždy. Mnohdy se stávaly jejich obživou a stávaly se prací, která člověka těšila. Koníčky máme samozřejmě i v dnešní době, kdy máme sice hodně práce, ale zároveň i dost času na to je realizovat. Jaké koníčky jsou dnes oblíbené?

Sport

sport

Sport byl oblíbený vždy, dnes tomu není jinak. Jen se trochu proměnila skladba sportů, které provozujeme. Mezi stálicemi zůstává běh, lyžování a cyklistika. Ty jsou oblíbené již dlouhé roky. Mezi ně se však dostává třeba lezectví, které začíná být velice oblíbené i u dětí, různé moderní druhy fitness cvičení pro jednotlivce i pro skupiny. Sport je ideálním koníčkem pro ty, kteří mají sedavé zaměstnání a potřebují se trochu hýbat. Spojí tak příjemné s užitečným.

Kreativní koníčky

barvy

Kreativní koníčky jako jsou šití, pletení, háčkování, malba či jiné jsou také stálicemi. Tedy, byly oblíbené v minulém století a potom měly nějaký čas pauzu. Mladé dívky měly jiné starosti, než se učit šít či háčkovat. I přes to se však tyto koníčky v současné době vrací do módy. Nemalý podíl na tom má i současná situace, která uzavřela spoustu lidí doma. Textilní galanterie https://www.prima-obchod.cz/produkty/textilni-galanterie jsou však otevřené a věci se dají sehnat i jednoduše na internetu přes eshopy a tím pádem není problém ve svém koníčku pokračovat.

Pečení

V posledních měsících jste si jistě mohli všimnout chybějícího droždí v obchodech. Národ se totiž pustil do pečení různých dobrot počínaje sladkými buchtami, pokračuje rohlíky a konče chlebem. Hrozba karantény z nás dostala to nejlepší a spoustu z nás naučila péct právě domácí pečivo, ať už z kvásku či z droždí. Ostatně kvasový chléb má svoji velkou komunitu v České republice již delší dobu. Přes kváskovou mapu není problém sehnat si ten svůj kvas od pekařů po celé republice a pustit se do díla. Pečení se stává vášní a koníčkem dalších a dalších lidí v naší malé zemi.