Neexistuje žádný dobrý důvod utrácet jmění za software pro úpravu vide pro váš počítač nebo Mac. Níže popíšeme nejlepší program, který zvládne většinu (nebo všechno) toho, co vám nabídnou placené balíčky editačních programů.

Pokud se nechystáte upravovat a stříhat další trilogii Star Wars, není důvod, abyste si pořizovali drahé programy. Je jasné, že některé programy jsou dobře cenově dostupné, stojí méně než 1500 Kč, ale stejně. Nač si kupovat program, který si stejně dobře můžete stáhnout zdarma.
Filmová kamera

Po testování celé řady oblíbených bezplatných programů pro střih videa, se naším jasným favoritem stal HitFilm Express. A to hlavně pro své bohaté možnosti a vysoce výkonné rozhraní. Další velice zdařilou aplikací pro editaci videa je iMovie od společnosti Apple, které je ovšem dostupné jen pro majitele počítačů Max.

Číslo jedna mezi všemi HitFilm Expres

Zhodnotili jsme jej jako nejlepší, a to z těchto důvodů:

          Robustní editor časové osy

          Možnosti přehrávání urychlující editaci

          Možnost dále pokračovat v úpravách při exportu

          Flexibilní a intuitivní exportní funkce

Program osloví začínající filmaře, kteří si chtějí profesionálně zpracovat důležitou životní událost, jako je svatba či oslava narozenin. Nebo se chtějí věnovat tvorbě videoblogu. Prakticky jediné, co tvůrce požaduje za svůj program je jeho šíření na sociální síti prostřednictvím sdílení, že jste si právě stáhli jeho program.
Filmový materiál

Mezi další nové funkce programu patří funkce klíčových snímků animací v editoru, rozmazání pohybu, vylepšení možnosti náhledu, nový panel rozvržení nebo nové funkce exportu.

Stejně jako v předchozích verzích nebyl HitFilm nejrychlejší v oblasti kódování videí. Ovšem bereme to jako zanedbatelný kompromis, který jsme ochotni udělat pro tak rozsáhlou sadu funkcí. Protože jak byste mohli, odmítnou program, který je zadarmo a navíc umí vytvořit spektakulární bitvu se světelnými meči.