Nejde jen o onemocnění fyzického charakteru, ale i psychického. V dnešní uspěchané době se člověk žene napříč světem, http://www.muzeumcb.cz/program/vystavy/letem-vcelim-svetem-150-let-organizovaneho-vcelareni-na-ceskobudejovicku.html životem a neustále přidává na tempu. Následně pláče, že nestihl tamto, či ono., Je vůbec takovému člověku možno pomoci?
Ano, je. Pokud je ve skutečně špatném psychickém stavu, může si přece vyhledat psychiatra. Pardon, nyní se sluší říkat psychoanalytika. Má jej každá bohatší panička, Ne, že by jej potřebovala, ale chlubit se tím přítelkyním se prostě nosí a každá chce být in.Účinky léčby
Komu však nejde o to být in, ale o zdraví, může jej kdokoli vyhledat také. Nebudeme zde rozebírat jeho úspěšnost a postupy. Prostě jen vyjdeme z modelové situace, že léčba nějak moc nepomáhá a člověk se noří do stále větší a větší psychické zkázy. Nuže, potom by měl zpozornět a vyzkoušet něco co ještě nezkoušel. Je to hlubinná regresní terapie a není to zase až taková horká novinka, jak by se mohlo zdát.
Tento způsob léčby se snaží jít přímo k jádru problému, neobchází ho, nedělá kolem celé věci kličky a barevné pentličky. Za jedno sezení může být po problému. Může, ale také nemusí. Proč?Hypnóza s pomůckou
Na to není jednoduché odpovědět, ale v podstatě jde o to, že každý člověk je duševně jiný. Je takový a je makový. Duševně jsme každý jinde, a proto se může stát, že podobný problém bude řešit sezení pět u jednoho klienta, a sezení jedno u dalšího. Toto nelze nikdy určit dopředu. Nejsou na to žádné tabulky, není na to žádný metr. Hodně také záleží na momentálním psychickém stavu klienta, a také na spoustě dalších věcí. Regresní terapie může vyvolat hluboké zážitky, dokonce vás i přesunout do minulých životů, takže se i na to musí klient psychicky připravit.
Je na každém, zda raději bude polykat spoustu pilulek a doufat v lepší příští. Jednou stejně bude třeba učinit rázný krok ke zlepšení stavu, a právě regresní terapie může být jedním z nich.