Dolní Morava je rozvíjející se fantastická oblast. Jak co se týče zimních sportů, tak pro letní dovolenou. Kouzlo přírody pod Kralickým Sněžníkem je ale silné po celý rok. Vůně jara, poezie léta, barvy podzimu a romantická, zasněžená krajina v zimě. Koho by to nelákalo.

Krása přírody

Jenže Dolní Morava tím, jak se rozvíjí, začíná být pomalu ale jistě takovým Špindlerovým Mlýnem II. Láká na sebe návštěvníky, co si chtějí dovolenou užít nejen po sportovní stránce, ale jezdí sem i za zábavou. A zábava v jejich pojetí znamená diskotéky, koncerty a hlučná zábava po celý den a samozřejmě i v noci.

Pokud vám ruch pulsujícího střediska nevyhovuje, mám pro vás určitě zajímavý tip.

Asi jen 20 kilometrů jízdy autem od Dolní Moravy leží další lyžařský i turistický unikát kraje kolem Zábřehu a Šumperka. Středisko Buková hora. Buková hora je unikátní v tom, že na ni vedou horská dopravní zařízení z obou stran jejího hřebene. Ze západní strany vyjedete na Bukovou horu z obce Čenkovice. Z druhé strany pak z oblasti u městečka Červená voda, z místa zvaného Mlýnický dvůr. A právě tam se nachází ubytování Dolní Morava, apartmánový dům HP Apartmány.

Už pohled do mapy vám prozradí, že se jedná o skutečně klidné místo. Ideální pro rodinnou rekreaci s dětmi. Vidíte ale i lanovky, sjezdovky, běžecké tratě, cyklostezky. Co více si přát? No, dobrá, tak ještě pro nesportující. Je to tady houbařský ráj. Praváky, kozáky, kotrče, sírovce. To vše tady lze nalézt a to v počtech ne malých.

I na dovolené můžete skvěle vařit

Apartmány, přes to, že jejich nájem není nikterak drahý, jsou velice pěkně a hlavně úplně vybaveny. V apartmánech jsou pohodlné, velké pokoje. Je zde úplné sociální zařízení, tedy sprchový kout a WC. Čím vás možná překvapí je kompletně zařízená kuchyň. Nechybí mikrovlnka, sporák, lednice a základní nádobí. Rodinka tedy není závislá na stravování v restauračních zařízeních. Každý apartmán má dva pokoje, což zajistí klid na spánek dětí i diskrétní prostředí pro rodiče.

A co je hlavní. Pokud se nabažíte sportování a houbaření, můžete vyrazit do okolí, kde leží spousta zajímavých cílů. A nejsou daleko.