Také se vám občas stane, že potřebujete něco důležitého poslat, ale nemáte doma tu správnou obálku, do které byste věc mohli http://www.reflex.cz/clanek/kultura/67639/divaku-nedej-se-o-potrefenych-husach-a-nezodpovezenych-otazkach-v-ct.html zabalit? Ano, tak takovou situaci zná snad každý z nás. Mnohdy potřebujeme nečekaně poslat něco většího, než pouhý dopis, tudíž nám klasická malá papírová obálka prostě nestačí.

box

Udělejte si proto doma dostatečnou zásobu igelitových obálek. Ty jsou totiž vhodné k zasílání textilu i drobných nerozbitných věcí. Pokud potřebujete zaslat více tiskovin či dokumentů najednou, jsou taktéž vhodné právě tyto plastové obálky.
Na výběr máte velkou spoustu různých velikostí i variant.Tudíž se nemusíte bát ani objemnějších zásilek. Jedná se v podstatě o takové sáčky, do kterých vložíte zasílaný předmět a sáček zalepíte. Lepidlo na uzávěru je opravdu kvalitní, takže se nemusíte bát, že by někdo do balíčku nahlížel nebo jej vyndával. Vzhledem ke kvalitě lepidla je také jasné, že lze každý kus použít pouze jednou. Při rozlepování se obálka totiž většinou poškodí.

Největší přednost spočívá zejména ve snadnosti balení. Ať už chcete poslat cokoliv, balení bude jedna radost. Nemusíte se ničím zdržovat, prostě jen předmět vložíte do sáčku, zalepíte a je to. Za další výhodu lze považovat skladnost. Dříve se věci zasílaly převážně v kartonových krabicích, které jsou však příliš velké. Když jste je nesli na poštu a nedej bože jich bylo více, mnohdy jste měli co dělat, abyste je po cestě někde nevysypali a nepoškodili je tak. Během přepravy mohlo také snadno dojít k jejich potlučení. Zásilky se během přepravy totiž několikrát třídí, a pokud se nejedná vyloženě o křehký balíček, může se s ním zacházet velmi neopatrně. S touto variantou balení však tento problém nenastane. Donáška na poštu bude mnohem jednodušší, protože se sáček danému předmětu přizpůsobí, tudíž zásilka není tak objemná. Cena je rovněž také výhodnější oproti kartonovým krabicím.

poštovní schránka

A co je velice důležité? Používáním tohoto typu balení šetříte také životní prostředí. Vzhledem k tomu, že používáte recyklovatelný plastový materiál, chováte se k přírodě mnohem šetrněji, než abyste používali papírové kartonové krabice, kvůli kterým musí padnout spousta stromů, aby mohly být vyrobeny.