Od nápadu někdy není daleko, a tak i Veselá Veverka dostala jednou nápad, přešlo pár let a dnes se už můžete kochat úžasným webem, kde vám „veveřice“ nabízí přehršel oříšků. A to nejen proto, že se jimi živí a má je ráda, ale protože je to nejen Veselá Veverka, ale zároveň i Moudrá Veverka. Ví totiž, že pojídání oříšků je velmi zdravé, ona sama si obrušuje své zoubky, to vy sice nepotřebujete, protože si například vlašské ořechy rozlousknete za pomoci louskáčku, ale veverka k tomu používá zoubky. Takže ví moc dobře, že oříšky všeho druhu jsou i zdravé, a proto vám je nabízí plnýma hrstma, a právě alespoň jednu hrst nebo alespoň hrstičku oříšků a semínek bychom měli každodenně spořádat!

veselá veverka

Proč bychom měli jíst oříšky?

Právě proto, že obsahují vysoké procento zdravých tuků a spoustu vitamínů a jiných důležitých stopových látek. Posilují naši nervovou soustavu. Jsou sice energeticky na výši, ale malá hrstička každý den vám neublíží. Naopak je i vědecky prokázáno, že pravidelně pojídání ořechů a semínek má kladný vliv na snižování cukrovky a také působí proti vysokému cholesterolu.

Tak než sáhnete po lécích, kapičkách, tabletách a ostatní chemii, zkuste zdraví z přírody! Alespoň to zkuste na pár měsíců a sami poznáte, zda na vás pravidelné pojídání semínek spolu s oříšky působí… Když to nezkusíte, nebudete vědět a nepoznáte to.

zdravé ořechy

Ale pozor, není ořech jako ořech!

Pozor na to, jak jsme zmínili, není ořech jaké ořech. Nejlepší oříšky i semínka jsou samozřejmě v syrovém stavu. Jakmile už je upražíte, pak ztrácejí na výživové hodnotě. I když některé dietní programy doporučují semena i ořechy z eshopu Vesela-veverka namočit na pár hodin s tím, že pak jsou lépe stravitelnější pro náš organismus. Pokud vám budou i v tomto stavu chutnat, nic proti ničemu. Ale vystříhejte se praženým a slaným ořechům. Pokud si bez takovéto pochoutky nedokážete svůj život představit, pak by měly činit jen maličkou část vašeho příjmu, ale ne každý den.