Pořídil sis štěňátko anebo na něj teprve čekáš? Chceš pro něj to nejlepší, a tak kupuješ věci, které jsou potřeba, ale nevíš, jestli je to vše? Celý příchod štěňátka do nové rodiny provází krásné pocity. Je potřeba aby měl připravenou svoji misku na jídlo a na pití, svůj pelíšek a nějakou hračku.

krásné štěně

Miska na jídlo a pití nemusí být ta nejdražší kterou najdete. Doporučují se misky takové, aby vám pejsek nebrouzdal při jídle po podlaze. Takže s gumovým proužkem anebo pogumované dno. I tak s tím pejsek může chodit po celé místnosti, ale guma krásně odporuje i těm největším dravým raptorům.  Prodávají se také pogumované podložky, na které můžete mističky položit.

Pelíšek by měl mít rozhodně už první den po příchodu do nového domova. Musí vědět, kde má svoje místo, kam si může chodit odpočinout. Jestli nejste zastánci psů na gauči a posteli, platí to pro vás dvojnásobně.

Hračku, se kterou si může vaše štěňátko hrát je také důležitou věcí. Musí mít něco vyloženě svého, aby si nenacházel jiné věci, co může kousat, trhat nebo nějak jinak poničit.

pes - hračka

Na štěňátko si najděte mnoho trpělivosti. Pokud máte pejska venku, tak je dost možné, že bude dělat neplechu, pokud s ním zrovna nebudete. Pokud zase doma, tak je nutné se opatřit velkou trpělivostí v rámci nechtěných loužiček. Pejsek se musí venčit po každém jídle a po každém probuzení, aby se tomuto předešlo. Naučit pejska chodit ven trvá cca dva měsíce, než pochopí ten princip.

Pejskovi dopřejte kvalitní stravu, díky které vyroste do krásy a která mu bude především vyhovovat. Někdo krmí syrovou stravou – takzvaně BARFem a někdo granulemi. Pokud se jedná o barf stravu, ujistěte se, že kupujete správné maso a krmíte správným poměrem, jelikož štěněčí příjem je mnohdy vyšší než příděl v dospělosti. Pokud granulemi, ujistěte se, že granule jsou pro štěňata a vždy volte kvalitní krmivo s vysokým obsahem masa.