Třídění, nebo stěhování? Co s věcmi, na které není místo?

Nedostatek prostoru na věci řeší v životě spousta lidí. Může se jednat o věci z pozůstalosti, na které zkrátka nemáte místo, stěhujete se do menšího, neb ose naopak někdo stěhuje k vám, a potřebujete mu uvolnit místo. Ať už je důvod jakýkoliv, často zjistíte, že si vůbec nevíte rady, jak s věcmi naložit. Jaké jsou možnosti?

Nejprve se pusťte do třídění

Ideální ? je vzít si barevné nálepky, a jimi označovat věci dle toho, za jakým účelem s nimi budete nadále nakládat. Co si chcete ponechat, co musí pryč, co byste si rádi ponechali, ale momentálně na to nemáte prostor?

Věci, které si chcete nechat, ale nemáte je kam dát

Hudební nástroje, starožitný nábytek, veterán, či něco jiného? Těchto věcí se možná nechcete vzdát, jelikož pro vás mají velkou citovou hodnotu, a jednou byste si je rádi vzali do nového domova, jenomže nyní na to nemáte prostor? Tento problém má řešení s názvem pronájem skladů Otpsklady. Ideální je pronajmout si voděodolný a dostupný kontejner, kde své věci uložíte na nutnou dobu, než pro ně najdete místo a využití.

lodní kontejnery

Věci, které nechcete, ale je jich škoda

Dále jsou tu věci, které jistě mají nějakou tu hodnotu, jsou krásné, v dobrém stavu, ale vám jsou zkrátka k ničemu. Takové věci můžete darovat blízkým, pokud o ně stojí, nebo je prodat. S cennými a retro kousky se můžete zajít podívat do starožitnictví, nechat si je ocenit, a případně pak i prodat. Novější kousky pak udáte na různých internetových bazarech, ale pozor na podvodníky. Ideální je předání z ruky do ruky.

garážový výprodej

Na vyhození

No a pak je tu staré harampádí, které již dávno žádnou hodnotu nemá, a vám jen překáží. Ideální je se porozhlédnout ve svém okolí po nejbližším sběrném dvoře, a vše tam odvézt. Na některých sběrných dvorech se za vývoz odpadu platí, jinde nikoliv. Nebývají však otevřené každý den, a tak je potřeba předem si zjistit, kdy a kam můžete věci vyvézt. Nezapomeňte je zavčasu roztřídit, ať pak nezdržujete ostatní návštěvníky sběrného dvora.